2015 Kış Ayının En Kalıcı Parfümleri

2015 Kış Ayının En Kalıcı Parfümleri

16 Kasım 2015 0 Yazar: Duyguhan Başaran

Kullandığımız parfümler mevsimlere göre değişiklik gösterir. Yaz sıcaklarında daha pudralı, temiz, çiçeksi ve hafif kokuları tercih ederken kışın baharatlı,şekerli veya daha yoğun parfümler süreriz. Bunun nedeni sıcakla birlikte parfümlerin daha ağırlaşmasıdır. Bu nedenle bizi ve etrafımızı rahatsız etmeyecek temadaki parfümler yazın tercih edilir.

Biz Size önümüzdeki kış günleri için tercih edilebilecek 4 parfümden bahsedeceğiz.

Tom Ford Black Orchid: Aslında unisex bir parfüm olan bu koku kadınlar tarafından keyifle kullanılmaktadır. Gizemli, seksi, kışkırtıcı ve cazibeli olarak tanımlanır.Siyah orkide,Lotus Wood,Gardenia,Ylang ylang, Bergamot ve Lotus notaları içeren bu koku hafif tatlı ve oryantal bir parfümdür.Uzun süre kalıcıdır ve siz odadan çıktığınızda ardınızda kokunuz kendinden bahsettirir.

parfum-cesitleri

Alien by Thierry Mugler: Yasemin,portakal çiçeği,amber ve odun parçaçıkları kokan bu parfüm oldukça iddalıdır. İlk sıkıldığında yoğun çiçek kokusu olarak algılansa da aman geçtikçe oryantal esintiler taşıyan amber ve odun baskın olarak hissedilir. Sexsi ve çarpıcı olarak sunulan bu parfüm kış geceleri için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Clinique Aromatics in White: Kendi sitesinde, kendini özgün ve farklı hissettirecek bir koku arayışında olan kadınlar için yaratıldı diye anlatılan parfüm geçen kış başında piyasaya sunuldu.Narin  taç yaprakları, ılık kehribar notaları ve durgun odunsu akorların cezbedici etkileşimini temsil eden  Aromatics in White ; özgün, modern ve çekici. 

Üst notalarında; Menekşe Yaprağı akoru, kehribarımsı Laden ve Uzakdoğuya özgü Sichuan Biberi

ortada; Gül Suyu Özü ve Portakal Çiçeği ve dip notalarında ; Misk  ve Akamber olan bu parfüm yumuşak ve naif bir tercih olabilir.

parfum-cesitleri-turuncu-moda

Michael Kors 24K Brilliant Gold:  2015-2016 yılının yeni piyasaya çıkan kokularından olan bu parfüm lüx ve ihtişamı anlatır.

Kadınsı ve baştan çıkarıcı olan parfüm;mandarin, seksi çiçeksiler ve hafifçe artan odunsularla parlıyor. 
Koleksiyondaki üç farklı parfüm, paha biçilemez beyaz, pembe ve sarı altının ihtişamını ve lüksünü yansıtmak için her ortam, ruh hali ve kişisel estetik göz önünde bulundurularak Michael Kors kadınına hitap edecek şekilde dikkatlice tasarlanmış.

Tümay Vural

İnstagram: pinkbeautymood