2015 Sonbahar Makyaj Renkleri

2015 Sonbahar Makyaj Renkleri

16 Ekim 2015 0 Yazar: Admin

2015 sonbahar kış sezonunda klasik renkler yerine sonbahar ruhunu yansıtan çikolata kahvesi, bordo ve haki renkler ön plana çıkıyor. Bu renkleri far, ruj ve tenimize rahatça uygulayabileceğimiz  fondotenlerin kullanım paletlerine ekleyebiliriz.

Çikolata kahvesi tonları itibari ile yüze hem çekicilik hem de sıcaklık katıyor. Bu sezon çikolata kahvesinin kullanım şekli özellikle dudaklarda ortaya çıkıyor. Işıltılı  kahve tonlarıyla olan uyumu ile birlikte  yüzünüzde yaratacağı pırıltı,  göz alıcı bir etki yaratacak. Çikolatalı kahve rengi tonu her cilt rengine uygundur. Cilt renginize göre, en doğru tonu seçerek iyi bir görünüm elde edebilirisiniz. Kumralsanız sütlü kahve, esmerseniz koyu kahve beyaz tenli iseniz bakıra çalan tonları tercih etmelisiniz.

Haki renk, koyu bir renk olmasının yanında doğru uygulama ile size asi fakat çekici bir görünüm kazandırır. Haki renk tonunu far ve göz kaleminde sıkça kullanabileceğimiz gibi 2015 sonbaharda tırnaklarımıza sürebilşeceğimiz oje rengi olarak da karşımıza çıkmaktadır. Bronz tenlerle hainin uyumu vazgeçilmezimizdir. Haki renginin gözlerde kullanılması muhteşem bir parlama etkisi yaratacak ve dikkatleri gözlerinize çekecektir. Gözlerdeki etkiyi daha da arttırmak ve pırıtılı bir görünüm elde etmek isterseniz bronz pudralı allıklarla rahatlıkla kullanabilirisiniz.

Bordo rengi, kıyafetlerinizde olduğu gibi makyaj tonlarında da size asalet katacak. Bordo renkli makyaj ürünleri size daha feminen ve iddialı bir görünüm kazandıracak. Bordo rengi özellikle dudaklara ön plana çıkıyor. Dudaklara uygulayacağınız bordo renginin daha dikkat çekici hale gelmesi için göz ve dudak arasındaki dengeyi sağlamak ve renk geçişlerini korumak gerekli. Bu nedenle dudaklarınıza uygulayacağınız bordo renginden en etkili görüntüyü almak için gözlerinizde transparan ışıltılı farlar ile teninizde toprak rengi pudrayı tercih etmelisiniz.

bordo-ruj

Bordo rengine yakışacak en uyumlu renk siyah ve laciverttir. Eğer bordo renkli bir makyaj seçeneğiniz var ise siyah ve lacivert giymeyi, bu renkleri de gri ile kombinlemenizi tavsiye ederiz.

Duyguhan BAŞARAN