2016 Kışa Yönelik Ev Dekorasyonları

2016 Kışa Yönelik Ev Dekorasyonları

26 Ekim 2015 0 Yazar: Admin

Evinizi Kışa Hazırlama Tüyoları

Her alanda kışa hazırlıklar başlıyor, b u durum ev dekorasyonları için de geçerlidir. Var olan dekorasyonlarından sıkıldıysan, kışa farklı dekorlar ile girebilir ve kış boyu bu dekorların sana pozitif enerji depolamasını sağlayabilirsin. Değişiklik her zaman için iyidir, kişi hayatından sıkıldığı zaman bile belli değişikliklere gibidir. Bazen saç modelini değiştirir, bazen giyim tarzını v.b değişiklikler ile hayatına farklı bir enerji katmaya çalışır. Evinizde yapacağınız küçük dekorasyonlar da tıpkı kendi üzerinizde yaptıklarınız gibi olumlu enerji yayacak ve bu değişiklik tüm kış boyunca sana yetecektir. İşte sana kışa hazırlık için birbirinden güzel dekorasyon örnekleri!

  • Kış için kış renklerini tercih etmelisin

Renk seçimi her zaman olduğu gibi ev dekorasyonlarında da önemlidir. Bunu kendin ile de bağdaştırabilirsin. Yazın giydiğin kıyafetlerin rengi, kışın giydiğin kıyafetlerin renginden çok farklıdır. Öyle ki, kış mevsiminde seni ve içini ısıtacak, ılımlı hava yayacak renkleri tercih etmen gerekir. Kış için tercih edilen en belirgin ev dekorasyon renkler; mürdüm, kahve ve kırmız tonlarıdır. Bu renkler, hem kış mevsimine hem de onun evde oluşturduğu havaya çok yakışacaktır. Bu renklerin evinde oluşturacağı olumlu etkileri sen de hissedeceksin.

  • Kanepelerini kadife yastıklar ile süslemelisin

Kadife kumaşlar, son baharda kullanılmaya başlar ve tüm kış boyunca kendini gösterirler. Bu kumaşlara ev dekorasyonunda da yer vermek harika bir kış geçirmek için en ideal kararlardan olacaktır. Kadife yastıklar, kışın vazgeçilmezleridir. Bu durumun çok sayıda nedeni bulunmaktadır, fakat içlerinden en belirgin olanı ise, sıcak bir hava katmasıdır. Sıcaklık vermesi ile kadife, kış mevsiminde çok sayıda eşyanın, başta kıyafetler olmak üzere, kullanılır. Kanepelerini de bu kadife yastıklar ile donatman, kışın sevimliliğini artıracak ve mevsimin soğuk havasını içine hapsederek, etrafa bir sıcak hava pompalayacaktır.

  • Doğal dekorlar tercih etmelisin

Doğallık, son yıllarda her alanda vurgulanmaya başlamıştır. Özellikler de taş paneller, son yılların vazgeçilmez kış dekorları arasındadır. Doğal ve samimi görünümleri ile evine ılımlı bir hava katacaktır. Bu taş paneller, en çok şömine çevresinde tercih edilmektedir. Kışın en popüler ev bölümlerinden bir tanesi, tartışmasız şöminelerdir. Bu sebep ile şömine çevresinde bu tür doğal görünümü sağlayacak dekorlar kullanman, tüm kış sıcak bir görüntünün var olmasını sağlayacaktır.

  • Sıcak tutan kotlular seçmelisin

Koltuk takımları, her mevsimin en önemli ev eşyalarındandır. Çünkü gerek ev sakinlerinin gerekse eve gelen misafirlerin en çok vakit geçirdikleri kısılmadan bir tanesi, koltuk takımlarıdır. Dolayısı ile bu eşyaların mevsimsel olması büyük önem taşır. Kış mevsiminde sizi ve evinizi sıcak tutacak koltuklar tercih etmen büyük önem taşır. Kışa hazırlık aşamanda bu konuya ağırlı vermeli ve kış mevsiminin ortaya çıkaracağı soğuk havayı ortadan kaldıracak, ısınmanıza yardımcı olacak, kışlık koltuklar tercih etmen gerekir. Bu sayede evde oturarak yapacağın aktiviteler daha keyifli olacak ve sana daha çok huzur verecektir. Üstelik bunun için yeni koltuk alman şart değildir, yeni koltuk almak yerine yün v.b bir kumaştan yapılmış örtü ile koltuklarını kaplayabilirsin. Bu sayede kış boyu rahat edecek ve evinde ılımlı bir hava estireceksin.

  • Kışa özel duvar aksesuarları edinebilirsin

Kışı hatırlatan figür ve objelere yer vererek, duvarlarını da kış mevsimine hazırlayabilirsin. Kışın belirgin hayvanlarının kullanıldığı aksesuarları tercih etmek mantıklı olacaktır. Bu yıl genel olarak hayvan figürleri moda olacaktır, bu figürlerin farklı seçenekleri satış noktalarında yer almaktadır.

Mukavvim KARAOSMANOĞLU