2016 Yılının Ev Dekorasyonları

2016 Yılının Ev Dekorasyonları

26 Ekim 2015 0 Yazar: Admin

2016 Yılının Ev Dekorasyonları

2016 ev dekorasyon fikirleri adeta göz kamaştırıyor. Her biri hem modern bir çizgide ilerliyor hem de şıklığını vurguluyor. Renk uyumlarının dikkat çekeceği 2016 yılında, her bir renk için ayrı bir dekorasyon fikri bulunmaktadır. Köşe koltuk takımlarının dekorasyonun ana maddesi olduğu göze çarpmaktadır. Bunun yanındaki tüm materyaller, dekoratif ayna, sehpa, zemin, perde v.b ürünler, her biri bir ahenk içerisinde bulunmaktadır. Göze çarpan farklı örnekler ise; geometrik şekillerin hakim olduğu ürünler, farklı ayna yapıları, doğal taş görünümlü farklı aksesuarlardır. Her bir ürün kategorisinin dekorasyon modası birbirinden farklıdır. İşte sana 2016 yılşında moda olan birbirinden hoş ve modern dekorasyon fikirleri!

  • Küçük oturma odası için dekorasyon fikirleri

Bu bölümün evin en önemli bölümü olduğunu bilmelisin. Çünkü evine gelen misafirler gibi yabancı kişiler evinin ilk bu bölümünü tanıyacaktır. Dolayısı ile bu bölüme çok önem vermeli ve yılın modasına uygun ürünler tercih etmelisin. Küçük oturma odaları, genel olarak küçük boyutlu evlerde buluşulan bir bölümdür. Bu bölümde dikkat etmeniz gereken en büyük nokta, modernliği yakalamış olmanızdır. Çünkü modernlik olduğu zaman, şıklık ve zarafet kendi gelir. Küçük oturma odaları için, odada fazla yer kaplamayacak mobilyalar tercih etmen gerekir. 2016 yılının trend olan küçük oturma odası dekorasyon rengi ise mavi olmaktadır. Tercihini yaparken, yılın moda rengine dikkat ederek yapman sana ve evine ayrı bir artı katacaktır.

  • Mutfak dekorasyon fikirleri

2016 yılında seni birbirinden farklı mutfak dekorasyonlartı beklemektedir. Bnlardan bazıları ise; gömme mutfak, kelebek mutfak, lüks mutfak modelleri, ada mutfak dekoru, ankastre mutfak, modelleridir. Bunların yanı sıra mutfaklarda dikkat çekecek farklı durumlar göreceksin. 2016 yılınsa cam mutfak tezgahları moda olacak, ayrıca akvaryum modelleri mutfak tezgahları da fazlaca göreceksin. Sana bahsedilen mutfak dekorasyon modellerinin her biri ayrı bir tasım ve birbirinden farklı özellikler bulundurmaktadır.

  • Birbirinden farklı tasarımlara sahip duvar dekorasyonları

2016 yılında farklı tasarımlı duvar dekorasyonları moda olacak. Bunlarda birkaçı; dekoratif duvar kağıtları, 3d duvar dekorasyonları, kabartmalı duvar dekorasyonları olmaktadır. Dekoratif duvar kağıtları oldukça şık görünümlü olacaktır. Kabartmalı duvar dekorasyonlarında, renklerin dizayn edilmesi sonucu birbirinden güzel görünümler ortaya çıkaracaktır. Yılın en popüler duvar dekorasyonu ise, 3d duvar dekorları olacak. Bu sebep ile 3d duvar dekorlarına öncelik tanımanda fayda vardır.

  • Salon dekorasyonu fikirleri

Yılın salon dekorasyonlarında en göze çarpan ürünler; yemek odası takımları, stor perdeler, dekoratif salon aksesuar modelleri, dekoratif ayna modelleri, josefin koltuk modelleri, fon perdeler, TV üniteleri, büyük orta sehpalar, duvar niş modelleridir. Önemli olan bu ürünler ile ferah bir görüntü elde edebilmektedir.

  • Yatak odası dekorasyon fikirleri

Tekli ve çiftli olarak ayrılan bu bölümde bu yıl küçük yatak odası dekorları göreceksin. Çünkü artık evler küçülüyor, bu sebep ile de yatak odalarının gereğinden fazla büyük yapılmıyor. Ev mobilyaları da bu doğrultuda, yani küçük olarak tasarlanmaktadır. Renk olarak bakıldığında ise 2016 yılında, yatak odalarında canlı renklerin hakim olması bekleniyor.

  • Banyo dekorasyon fikirleri

Son yıllarda olduğu gibi, bu yıl da banyolarda ahşap dekorlar göze çarpacak. 2016 yılı için tasarlanan banyo fikirleri, insanın pozitif düşünme gücünü artıracak ve modern çizgilerden oluşacaktır. Bu yılda dikkat çekecek en önemli banyo dekorlarından bir tanesi ise cam küvetler olacaktır. Cam küvetler, banyolardaki alışılagelmişliği bozmakta ve banyoları adeta farklı bir görünüme kavuşturmaktadır.

Mukavvim KARAOSMANOĞLU