Bebeğiniz için İhtiyaç Listesi

Paylaş
 

Anne adaylarımızın doğum öncesi severek yaptığı iş bebeğine alışveriş oluyordur. Onun gelişi öncesi tatlı telaşlar, koşuşturmalı ve bir o kadar yorucu saatler… Hazır etmeniz gereken kıyafetler, oda gereçleri gibi birçok ürün oluyor. Bunları sizin için düşündük ve listenizi oluşturduk.

Bebeğinizin kıyafetleri;

Kıyafet alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta alacağınız ürünlerin %100 pamuklu bebe yünleri olması gerekiyor. Bebeğinizin cildi taze ve çok hassas olduğu için sağlıksız ürünlerde alerji, kaşıntı yapma oranı yüksektir. Bu da bebeğinizin vücudunu rahatsız edip huzursuzluğa neden olur. O yüzden fiyatına takılıp da ucuz ürünler değil, rahat bir gelecek için sağlıklı ürünleri tavsiye ediyoruz.

Annelerimizin temizlik, hijyen konusunda da sık sık uyaracağız. Bebeğinizin kıyafetlerini yıkarken sıradan sizlerin kullandığı yumuşatıcı ve deterjanlardan değil, bebeklere özel hazırlanmış toz sabun ya da deterjanları kullanmalısınız.  Yeni alınan ürünleri mutlaka yıkamadan ya da tam olarak temizlemeden kullanmayınız. Metabolizmaları gelişmediği için dışarıdan gelecek olan mikroplara karşı direnç gösteremezler. Bu da çok çabuk hasta olmasına sebep olur. Bebeğiniz için temiz ve titiz anne olun.

Bebeğinizin eşyaları;

Bebeğinize ait büyük parçalı ihtiyaçlar;

Bebek karyolası (bebeğinizi rahatsız etmeyecek, havasız bırakmayacak, zarar vermeyecek donanımda bir karyola tercih etmelisiniz.)

Annelerimiz için;

Bebeğinizin size ihtiyacı çok fazla. İlk aşamaları bedenen ve ruhen ne kadar rahat geçirirseniz bebeğinizle aranızdaki bağlarınız o kadar sağlam olacaktır.

Mutlu anne, mutlu bebek 🙂

Yezdan ASIL

Bu yazı 2322 kere okundu.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Bunlar da ilginizi çekebilir

Birde bunlara bakın

ETİKET BULUTU
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar
ETİKET BULUTU