Ebru Gündeş Saç Modası

Ebru Gündeş Saç Modası

29 Kasım 2015 0 Yazar: Admin

Ebru Gündeş Saç Modası

Uzun yıllardır sesi ve düzgün fiziği ile beğenileri üzerinde toplayan Ebru Gündeş, çoğu zaman kıyafetleri ve saç modelleriyle de dikkatleri çekmektedir. Açık buğday tenli şarkıcı, birçok farklı saç rengini ve modelini rahatlıkla taşıyan bir yüz yapısına sahiptir.

Ebru Gündeş Saç Modelleri

Ebru Gündeş saç modelleri içerisinde bir dönem oldukça popüler olmuş ombre saç modeli yer almaktadır. Üst kısımlar koyu, alt kısımlar da nispeten daha açık ( karşıtlık olacak kadar) ve dalgalı olacak şekilde tasarlanmış olan model, Ebru Gündeş’in de sık tercih ettiği modeller arasındadır.  Ebru Gündeş son zamanlarda açık kestane rengi düz saç modeliyle beğeni toplamaktadır.

Ebru Gündeş saç rengi ve modelleri çoğu zaman katılacağı programlar ve toplantılara göre şekillenmektedir. Gerek medya kanallarında gerekse günlük yaşamında birçok farklı model ve rengi denemiştir. Çok açık sarı renkten genellikle uzak durmaktadır. Açık kestane tonları sanatçının en çok tercih ettiği renklerdendir. Ebru Gündeş saç rengi tercihlerinde genellikle çikolata kahve, koyu kahve, ombre kullanmaktadır. Ombre hakkında bilgi almak isteyenler için, ton geçişi olan iki farklı rengin bir arada uyumlu olarak kullanıldığı saç rengidir.

Ebru Gündeş’in saç modelleri tercihinde bulunacağı mekânın özelliklerine göre seçim yapmaktadır. Programlarda genellikle düz stili kullanmayı tercih eden sanatçı konserlerde ise daha gösterişli modelleri seçiyor. Bu modeller içerisinden atkuyruğu, düz topuz, dağınık topuz en sık kullandıkları arasından.

Omuzlardan yukarı çıkmayan saç kesiminde düz kullanmakla beraber hafif dalgalı kısa saç kesimi de Ebru Gündeş’in saç modelleri içinde yer almaktadır. Ebru Gündeş düz saç modeli çeşitlerinden bir dönem moda olan ombre sanatçının yüz hatlarına ve ten rengine en çok uyum gösterenlerden biridir. Bahar havası taşıyan bu saç modeli, renk geçişleri doğru yapıldığında oldukça şık duruyor.

Ebru Gündeş’in özellikle sahne programlarında yaygın kullandığı atkuyruğu ve topuz modelleri de sanatçıya çok yakışıyor. Yuvarlak yüz hatları nedeniyle her iki saç tipini de gayet iyi bir şekilde taşıyor. Cilt rengine uyan renkleri tercih eden Ebru Gündeş, saç modellerinde de aynı uyumu sağlayan ender sanatçılardandır.