Eviniz İçin 10 Farklı Aksesuar Tiplemesi

Eviniz İçin 10 Farklı Aksesuar Tiplemesi

26 Ekim 2015 0 Yazar: Admin

EVİNİZ İÇİN İLGİNÇ FARKLI EL YAPIMI 10 AKSESUAR

Son zamanlarda moda olan el yapımı aksesuarlar son derece değişik, gösterişli ve ilgi çekici. Gördüğümüz anda hepimizin için gidiyor yapmak için. Üstelik yapımları da çok basit sadece hangi malzemelere ihtiyacımız olduğunu bilmemiz yeterli. Malzemeleri temin ettikten sonra birde kısa bir zaman ayırdıktan sonra eviniz fantastik bir görünüm alıyor. Bunun yanında iş yoğunluğuna kapılmış, bu yorgunluğu ve stresi atmaya birebir geliyor bu tür hobiler. 10 tane yapımı basit ilginizi çekecek aksesuar yazacağım.

1-Duvarda saksılarımız

Bunun için malzemelerimiz; aynı boy kesilmiş tahtalarımız veya değişik mermerler de olabilir. Birde evde duran atmadığımız yoğurt kovalarımız. Rengi tercihinize göre belirleyebilirsiniz. Saksının etrafını saracak yoğurt kova parçaları için kumaş parçaları ve birde son olarak sağlam bir yapıştırıcı. Ya da resimde göründüğü üzere gidip aynısını marangoza yaptırabilirsiniz.

2-Keçeden bardak altlıkları

İhtiyacımız olan şey farklı renklerde keçeler, makas ve yapıştırıcı. Dilediğiniz şekilde farklı modeller yapabilirsiniz.

3-Duş Lifleri

Değişik renk ve desenlerde tül kumaş parçalarını makas yardımıyla parça parça kesip bir araya getiriyoruz. Yapıştırıcı veya ip yardımıyla birleştirdiğimizde işte  farklı, değişik, rengarenk lif modellerimiz.

4-Duvar süsleri

Değişik renkli fon karton, ataç ve zımba ile bir araya getirip yapabileceğimiz değişik dekorasyon.

5-Kapı süsleri

Yine birkaç renkli fon karton, makas, yapıştırıcı ve fon kartonları keseceğimiz şekillerimiz ile kolayca yapabileceğimiz ilginç dekorasyon.

6-Küpe askılığı

Camı kırılmış bir çerçevenizi alıp içerisine dantel kenarlıklarını yapıştırıyoruz ve işte küpelerimiz artık birbirine dolanmıyor ya da bir küpemizi aramak için ortalığı karıştırmıyoruz.

7-Ayakkabı kutusundan çerçeveler

Yine yapılışı çok basit, ilginç ve harika tasarımlar. İhtiyacımız olan makas, elişi kâğıdı, ayakkabı kutusu ve son olarak el işi kağıdı.

8-Keçe baykuş anahtarlık

İhtiyaçlarımız renkli keçeler, makas, yapıştırıcı ve anahtarlık ucu. Yine değişik, yapılışı kolay ve şirin bir model.   

9-Baklagillerden çerçeve

Yapımı çok basit ve eğlenceli olacak olan, üstelik malzeme evde bulabileceğimiz var olan şeyler. Sadece farklı olarak bir tek mukavva almalıyız o kadar. Harika bir tasarım.

10- Mumluk

Son olarak mumluğumuz için ihtiyaçlarımız beyaz kâğıtlar büyüklükleri fotoğraftaki gibi kesilecek küçüklüğünü büyüklüğünü istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ortasına koyduğumuz mumla birlikte yine ilginç ve güzel bir tasarım.

Mukavvim KARAOSMANOĞLU