Evinize Perde Seçiyoruz

Evinize Perde Seçiyoruz

26 Ekim 2015 0 Yazar: Admin

PERDEMİ SEÇİYORUM    

İnsanların yaşadıkları birçok yer vardır ama ne olursa olsun illaki herkesin bir evi ve dönecek bir yuvası vardır. Ev ve yuva diye nitelendiğimiz şey ikisi de aynı anlama çıkıyor ama bu 4 duvar bizim her şeyimizi ifade etmektedir. Belki düşüncelerimizi olsun fikirlerimizi olsun tarzımızı olsun birçok şeyi ifade eder. Bizleri yansıtmamızda da yardımcı olur.

Evimizdeki eşyaları istediğimiz şekilde tasarlar ve düzenleriz. O kadar model ve tarzlar arasında da kararsızlık içinde kayabiliriz. Ama her şeyin en iyisinin olmasını da isteriz.

Evimizde olmazsa olmaz eşyalarımız için her şeyi araştırır öğreniriz. Evimiz illaki penceresiz olamaz ya kesinlikle bir duvarı ve penceresi vardır. Zaten bu yüzden de 4 duvar demiyor muyuz?

Evimizde ki eşyalardan bahsetmişken duvarımızda ki asılı perdeler her şeyimizi yansıtamaz mı elbette yansıtabilir. Perdemizi evdeki eşyalarımıza ve tarzımıza uygun seçmeliyiz ki evimiz de o kadar ilgi çeksin. Perde seçimi yaparken öncelikle dikkat etmemiz gerekenler ve seçerken tercih etmemiz gerekenler vardır.

Eviniz için seçebileceğiniz 10 perde modeli sizin için ayrıntılı bir şekilde;

  • Perdemizin nasıl olacağına karar vermemiz gerekir. Perdenin tipine ve rengi gibi diğer özelliklerine dikkat edilmeli ve Stor perde, tül perde ve kalın perde mi olacağına karar verilmelidir.
  • Evimizin hangi odasına olacağına karar vermek örneğin;

Yatak odası perdesi modeli, Odamızın bizi yansıtması ve özelimizin görünüşünü ifade etmeli. Yatak odası perdelerimiz fantezi ve renkli olabilir. Gizemli bir hava katmak için kadife, saten, tafta ya da ipek santuk perdeleri tercih edebiliriz.

Salon perdesi modeli, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladığımız yer zenginliğimizin tarzımızı yansıtacağımız tam bir yer olması için renk önem taşıyacaktır. Renk olarak bordo, yeşil, altın sarısı tonları, kahverengi, kırmızı ya da bej tonlarda perdelere bakabiliriz.

Çocuk odası perdesi modeli, çocuklarımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesindeki yardımcımız. Kız çocukları için çiçekli desenler, erkek çocukları için ise çizgi film kahramanları onlar için doğru bir seçim olabilir.

Mutfak perdesi modeli, biz ev hanımları olarak günümüzün çoğunu burada geçiririz her şeyi ona göre seçmeliyiz. Mutfakta yapmış olduğumuz yemek ve kokular perdemize de yansıyacaktır bunun için mutfak perdesi seçerken kolay yıkanabilen sentetik dokumaları ya da ahşap, alüminyum şerit perde tipte katlamalı perdelikleri düşünebiliriz. 

Oturma odası perdesi modeli, sakın ve dinleneceğimiz huzur verici bir tarz olmalı ve bunun için Klasik bir hava katmak adına kendinden desenli dokuma kumaşlar tercih edilebiliriz.

Banyo perdesi modeli, tüm özelimizi saklamalı ve mahremiyetimizin gizliliğini en iyi biçim de sağlamalıdır.

Fransız tül perde modeli, günümüzde çokça seçilen ve aksesuarımıza en büyük fayda sağlaması için tercih edebiliriz.

Drape fon perde modeli, herkeste olmayan ve değişiklik yaratmak için seçebiliriz.

Balkon perde modeli,  zahmetsiz ve bir o kadar da şık olmalı

  • Her şeye karar vermek ve en iyisini bulmak

 Evlenmek üzere ya da evlenmiş olabilirsiniz. Evinizi çok küçük dokunuşlarla yenilemek gördüğünüz gibi çok basit ve pratiktir. Seçeceğimiz perde modelleri evin diğer mobilya ve aksesuarları ile doğru orantılı olmalıdır. Şayet böyle olmazsa eşyalar ne kadar kaliteli olursa olsun, ortam görüntüsü karışık, kalitesiz ve sizin için rahatsız edici olur.

Evimizde ki tüm huzur ve rahatlık sizin tercihinizdedir. Günümüzde  en çok tercih edilen perde modelleri arasında yer alanlara bakmakta renk ve deseni ortaya çıkarırken, ortamın havasını da yumuşatır. Perdenizi seçmek artık sizin elinizde

Mukavvim KARAOSMANOĞLU