Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanın Yolu

Fazla Kilolarınızdan Kurtulmanın Yolu

18 Mart 2016 0 Yazar: Reyhan AKIN

Kilo problemi kadınların en çok şikayetleri arasında yer alır. Fazla kiloyu hiçbir kadın istemez. Kadınlar kilolarından kurtulmak için çeşitli yolları denerler. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için yazıma kulak veriniz. Öncelikle kilo vereceğiniz konusunda azimli olunuz.

Daha sonra her zaman yediğiniz besinlerden uzak durunuz. Yağlı ve tuzlu tatlı karbonhidratlı besinleri tüketmeyiniz. Yemek yerken en az on beş dakika boyunca yemek yeme süreniz devam etsin. Çünkü mideye tokluk hissi geç gider. Yemek yeme sırasında lokmalarınızı çok iyi çiğneyiniz. Küçük lokmalar yemeye alışınız. Günlük su tüketimine çok dikkat ediniz.

Vücudunuzun günlük en altı bardak suya ihtiyacı vardır. günlük su tüketiminde mutlaka her öğünden önce mutlaka su içiniz. Su içme işlemini bir kere de içmeniz hiçbir işe yaramayacaktır. Bir kerede içilen suyun hepsini idrar olarak dışarı atarsınız. Bu yüzden aralıklarla ve düzenli olarak su içiniz. Yemek yerken yemek ile birlikte su tüketmeyiniz. Aksi taktirde midenizin hacmi genişler ve daha çok yemek yersiniz.

Eğer yemeklerden önce su tüketilirse o zaman iştah kapanır. Kişi daha az yemek yer. Sebze ağırlıklı yemek yemeye dikkat ediniz. Sebzeler sizin sindirim sisteminizi düzene sokar. Ayrıca metabolizma hızını da artırır. Zaten metabolizma hızı fazla olduğu zaman kişi kilo verecektir. yemek porsiyonlarını küçültünüz.

Mesela yemek tabaklarınız küçük ancak salata tabağınız büyük olsun. Bir süre tatlı yemeği bırakınız. Kalorisi büyük ne varsa ondan vazgeçmeniz ve meyve sebze ağrırlıklı yemeniz sizin istediğiniz forma sokacaktır.