Kan Grubuna Göre Diyet Seçenekleri

Kan Grubuna Göre Diyet Seçenekleri

16 Ekim 2015 0 Yazar: Admin

Diyet yaparken birçok hususa dikkat edildiğini biliyor muydunuz? ya da diyet programlarını uygulayabilmek için bazı şartları yerine getirmek gerektiğini.. Aslında bu tarz yöntemler insanların daha düzenli diyet yapabilmesini ve belirli bir programa adapte olmasını sağlamaktadır. Fakat insanların diyet olarak algıladığı genelde sert diyet türleri ve çabuk kilo vermek odaklı diyetler olduğu için sağlıklı sonuçlar alamadığı görülür. Aslında bu yöntemin yanlış olduğu ve diyet yaparken dikkat edilmesi gereken birçok hususun olduğunu belirtmek daha doğru olur. Diyet, bazen cinsiyete göre, bazen yaş grubuna göre, bazen psikolojiye göre bazense kan grubuna göre uygulanabilir. Uzmanlar bu konu hakkında en ince ayrıntısına kadar bilgilendirerek diyet yapmak isteyen vatandaşların sağlıklı sonuçlar alabilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle uzmanların yapmış olduğu araştırmaların sıklıkla takip edilmesi gerekmektedir. Diyet programlarını uygularken ise bir uzman yardımı almak çok büyük fayda sağlayacaktır.

Kan grubuna göre uygulanan diyet türleri daha hızlı sonuç verebildiği gibi kişiyi çok iyi adapte edebilir. Kişi kan grubuna göre verilen listeyi incelediğinde aslında çok bir fark olmadığını iddia edebilir. Fakat yapılan araştırmalar kan grubunun dahi kilo vermede büyük bir etken olduğunu kanıtlamıştır. Bu nedenle kan grubuna göre ayrılan diyet çeşitlerinin ciddiyetle takip edilmesi mantıklı bir seçenektir.

0 Kan Grubu İçin Yapılan Araştırma ve Diyet Tercihi

0 kan grubuna sahip bireylerin metabolizması daha yavaş çalışmaktadır. Metabolizmanın yavaş çalışması ise daha az kalori yakmayı çağrıştırır. Bu nedenle 0 kan grubu kolay bir şekilde kilo alabilir. Ağır yağlı gıdalardan uzak durması gerektiği belirtilen 0 kan grubu sahiplerinin düzenli olarak spor yapması gerektiği vurgulanmaktadır. Bu kan grubuna sahip kişiler için genel olarak en sert diyet takvimi uygulanmaktadır.

A Kan Grubu İçin Yapılan Araştırma ve Diyet Tercihi

En fazla stresli olan kan grubu A’dır. Bu kan grubuna sahip olanların çok fazla protein alması gerektiği gibi stresli ortamlardan uzak durması ve daha sakin olması gerekmektedir. Ayrıca hazmı kolay olan gıda türlerinin tercih edilmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu nedenle hafif gıda takviyelerinin kullanılabileceği belirtilmiştir.

B Kan Grubu İçin Yapılan Araştırma ve Diyet Tercihi

A grubu ile benzer özellik taşıyan B kan grubu aslında ufak bir noktada A kan grubuna zıttır. A kan grubunda sindirim sistemi düzensiz çalışırken B kan grubunda ise kusursuz çalışır. Bu nedenle tıpkı A kan grubundaki gibi stresten uzak durması gerektiği ve sindirim sisteminin düzenini bozmayacak besinler tüketilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Böylece takviye besinler kullanılırken dikkatli seçim yapılmalıdır.

AB Kan Grubu İçin Yapılan Araştırma ve Diyet Tercihi

AB kan grubu hem A hem de B kan gurubu özelliklerinin ortak noktasıdır. Sindirim sisteminin düzenini zora sokmayacak ve sistemi bozmayacak gıdalar tüketilmesi gereken bu grupta en çok önerilen şey ise süt tüketiminin az olmasıdır. Yağlı gıda türleri ile birlikte süt ürünlerinden tamamen uzak durulması gerektiği belirtilirken diyet takvimlerinin tam olarak uygulanabilmesi söylenmektedir. Yani takvimin işleyişi aksamamalıdır.

Yukarıda görüldüğü gibi kan gruplarının çok fazla birbirine uzak olmamak kaydıyla benzer özellikleri olduğu fakat ince noktalarının bulunduğu belirtilir. Haliyle kan gruplarının tüketmesi gereken gıda türleri konusunda araştırma yapılması her zaman bir adım önde olmayı sağlar. Kan gruplarının diyet takvimi şemasına bakıldığı zaman ne kadar uygun bir dağılım yapıldığı anlaşılacaktır. Kan grubuna göre diyet programı uygulandığı takdirde sizlerde olumlu sonuç alacaksınız.