Mutfak ve Banyolarınız için 5 Dekoratif Öneri

Paylaş
 

MUTFAK VE BANYOLARINIZ İÇİN 5 DEKORATİF ÖNERİ SİZLERLE

Öncelikle bayanların gün içerisinde en çok kullandığı, vaktinin büyük bir kısmını geçirdiği, evin en önemli noktalarından olan mutfakla başlayalım. Mutfak ne kadar iç açıcı ve ferah olursa, orada vakit geçirmekte bir o kadar eğlenceli bir hal alacaktır. Mutfaklar için son zamanların en yeni modası vintage ürünlerdir. Bu ürünler tercih edildiğinde mutfaklar çok şeker bir havaya bürünerek, adeta evinizin en şirin yerleri arasında olacaktır. Vintage ürün deyince eskiye dönük modeller göze çarpıyor. Eskiye dönük derken, sakın modası geçmiş ürünleri hayal etmeyin. Aksine eski ve yeninin birleşmesi ile ortaya muhteşem dekorasyonlar çıkıyor. Sizlerde bize kulak verin. Bakalım nasıl ürünler ile mutfağınız şenlenecekmiş bir görelim.

Vintage mutfak tasarlamanız için sizlere 5 önerimiz var

Mutfaklarınızda kullandığınız perde ve tülleri değiştirerek, ufak adımlar ile vintage tarzı bir mutfağa sahip olmanız oldukça kolay. Yenilik yapmak istediğinizde illaki mutfağınızda iğneden ipliğe her şeyi değiştirmeniz gerek yok. Perdelerinizde kullanacağınız minik çiçek ve geometri desenler ile harika bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Keskin renkler yerine pastel tonlar kullanın. Tüm eşyalarınızı değiştirme olanağınız zor olacağına göre, baharatlık, çöp kutusu vb… gibi küçük mutfak eşyalarınızdaki kullandığınız pastel tonlar ile harikalar yaratarak, vintage bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Daha nostaljik bir hava yaratmak için yuvarlak bir mutfak halısı tercih edin. Böylece hem mutfağınızla uyum içinde olacak hem de vintage görünümünü bu halı ile tamamlayacaksınız. Mutfağınızdaki renklere uyum sağlayacak halıları almaya özen gösterin.

Mutfağınızda eskiyi andıran renkli raflar, şık avizeler, tarzınızı yansıtan biblolar kullanabilirsiniz. Böylece mutfağınızda bahar yelleri esecek ve içiniz ısınacaktır. Ayrıca mutfağınıza kenarları vintage şekilde tasarlanmış bir ayna ile de genişlik katabilirsiniz.

Mutfaklarda genelde görünümü içimizi ısıtmayan, soğuk bir görünüm yaratan fayanslar kullanılır. Bu fayanslar yerine daha şık görünümlü, mutfağınıza neşe katacak duvar kağıtları kullanabilirsiniz. Duvar kâğıdı seçimlerinizde de içerisinde krem tonlarını bulunduran, minik renkli çiçek detayları ile içinizi ferahlatacak ürünleri tercih edebilirsiniz.

Banyolar için 5 adımda gelen yenilik

Sıra geldi banyolarda değişik bir esinti yaratmaya. Banyolarınız için de anlatacağımız 5 farklı öneri ile ışıl ışıl banyolara kavuşmanız mümkün.

Banyoda tablo olmaz diyenleri yanıltalım. Tablolar banyolarınıza çok şık bir görüntü sağlar. Bu tabloları seçerken komik ya da hijyeni anlatan tabloları kullanabilirsiniz. Ayrıca banyonuza koyacağınız kokulu mumlar ve taşlar ile de ayrı bir hava katabilirsiniz.

Özellikle küçük banyolar her zaman şikâyete konu olur. Bu banyoları daha kullanışlı hale getirebilmek için, duvara monte edilen raflar ve dolaplar ile hem kullanışlı hem de çok şık banyolara kavuşabilirsiniz.

Standartlardan vazgeçerek, banyonuzu harekete geçirecek, bütün paspasları tercih edebilirsiniz. Cıvıl cıvıl renk tonları ile banyonuzu canlandırın.

Banyonuzda ışık seçimi yaparken loş olmasına dikkat edin. Çünkü banyoların öyle fazla ışıklandırılmasına gerek yoktur. Kademeli ışıklardan da faydalanabilirsiniz.

Duşa kabinler banyonuzun olmazsa olmazlarıdır. Duşa kabinlerinizi seçerken banyonuza dekoratif hava katabilecek ürünler arasından tercihlerinizi yapın. Böylece banyonuzda şık bir dekorasyon görüntüsü elde edeceksiniz.

Mukavvim KARAOSMANĞLU

                                               

Bu yazı 2358 kere okundu.

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Bunlar da ilginizi çekebilir

Birde bunlara bakın

ETİKET BULUTU
Facebookta bizi bulun
Son Yazılar
ETİKET BULUTU