Türbanlı Gelinlik Modelleri

Türbanlı Gelinlik Modelleri

16 Mart 2016 0 Yazar: Reyhan AKIN

Yeni hayatına adım atarken, her genç kızın hayallerini süsleyen, zamanı geldiğinde gerçeğe dönüşecek gelinlik modelleri vardır. Eskiye nazaran, tesettür gelinliklerde her geçen gün, çeşit çoğalmakta. Düğün gününüzde hayal ettiğinizden daha özel ve şık görünebilmekte sizin elinizde. Şıklığın, zerafetin göstergesi, stilinizi ortaya çıkaracak tesettür gelinlikleri öncelikle vücut stilinize göre seçmeli ve seçtiğiniz gelinlikle rahat etmelisiniz.

turuncumoda.com-Tesettür-Gelinlik-Modası-2016-

Dilediğiniz gibi oturup kalkabilmeli ve en önemlisi içinde mutlu olmalısınız. Tesettür gelinliklerde de, son zamanların modası olan dantel ön planda. Özellikle kol kısımları ve etek uçları dantel işlemeli modellerle bütün bakışları üzerinize çekebilir, düğünün en gözdesi olabilirsiniz. Eğer ki gösterişi, şatafatı, abartıyı seviyorsanız; incili, taşlı, modelleri ya da Fransız dantellerini yaka, kol, etek ucu kısımlarında tercih edebilir, prenses model diye adlandırılan kabarık modelleri seçebilirsiniz.

turuncumoda.com-tesettür-gelinlik-modelleri-ve-fiyatları-2016-22-

Kısa boylu ve basenli iseniz kabarık modelleri özellikle tercih etmelisiniz. Şatafattan uzak, daha sade zarif model isteyenler için de ‘Helen modeli’ adı verilen, daha çok elbise şeklinde olan gelinlikleri tercih edebilir, aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Farklı olmak, dikkat çekmek istiyorsanız uzun kuyruklu gelinlikleri tercih etmelisiniz. Özellikle uzun boylu ve ince yapıya sahipseniz kesinlikle kuyruklu model seçmenizi tavsiye ederim. Yine son zamanların trendi balık etekli tesettür gelinliklerde, dikkat çekmek isteyen; uzun boylu, fit görünümlü bayanların tercihleri arasında yer almalı. Minik taşlarla, süslenip daha zarif görünümler elde edilebilir.

turuncumoda.com-Kapalı-gelinlik-modelleri-2016-7

Üzerine dikilen şık bir kaftanla, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Artık gelinliklerde çeşit seçenekleri arttığı gibi renkte sadece beyaz olacak diye bir kural yok. Kül rengi, krem rengi, kırık beyaz, simli parlak modeller, ekru, uçuk pembe, açık mor, pudra tercihleriniz arasında olabilir. Düğününüzde özel olmak, farklı olmak isteyenlerin tercihi renkli gelinliklerle daha hoş görünümler yakalayabilirsiniz. Tesettürlü gelin adaylarına tavsiyem ; gelinliği ile türban modelini bir bütün olarak yaptırmaya dikkat etmeli, gelinliklerine uygun aksesuar seçimleri ile daha şık, zarif bir gelin olabilirler.

turuncumoda.com-Gelin-basi-modelleri-tesettur